Instagram’da Satış Ortaklığı Yapmak

Instagram’da Satış Ortaklığı Yapmak

Instagram’da Affilate Marketing Nasıl Yapılır?

Sizlerde çağımızın en popüler sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’da nasıl ürün satış ortaklığı yani (affilate marketing) yapabileceğinizi merak ediyorsanız, en doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz. Binlerce çeşit ürünün çeşitli sayfalarda pazarlamasının gerçekleştiği ınstagram’da sizde affilate marketing yapmak istiyorsanız, sahip olmanız gereken birçok bilgiye ve Affilate Marketing kavramının temel mantığına yazılarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Instagram üzerinden yapılan ürün satışlarında hiçbir zaman mağduriyet yaşamamak istiyorsanız, en doğru metot araştırmakta olduğunuz ve sizlere şuanda yazılarımızda belirtmekte olduğumuz Instagram’da affilate marketing ile ürün pazarlama yöntemi, en güvenilir ve mağduriyet yaşatmayanıdır. Sizlerde affilate marketing (satış ortaklığı) ile ilgilenmeye başladıysanız, zaten ürünün satış işlemleri ile hiç uğraş yaşamayacağınızı bilmektesinizdir. Ayrıca satış sonrası yaşanan ürün ile ilgili tüm sorunlar ile de, satış ortaklığını üstlendiğiniz (vendor) yani ürün tedarikçilere yönlendirmekte olacağınız, sizleri tamamen ürün ve ürün sorunlarından uzaklaştırmakta. Sizler sadece yönlendirme yapmaktasınız ve verilen doğrultuda ki kar marjlarına bakmaktasınız.

Günümüz teknolojinin ve sosyal medyanın ilerlemesi ile, artık çok mobil bir hal almış durumda. Yani artık herkes ürünlerini ve ihtiyaçlarını sanal ortamdaki ürünler ile karşılıyor ve gördüğü reklamları artık göz ardı etmiyor. Instagram ürün pazarlama konusunda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, ayrıca Instagram üzerinden para kazanma yöntemlerini belirtmiş olduğumuz yazıya, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Instagram Affilate Marketing Şirketleri

 

Öncelikle çoğu dijital pazarlama ağının, yani konumuz dahilinde olan Affilate Marketing şirketleri, sosyal medya mecraları ile optime edilmiş durumdadır. Yani bu yüzden gerek sosyal mecralarda, gerek de web sayfalarında çeşitli banner ve promosyon kodları ile yönlendirme yapıp, satış ortaklığı ile kar marjı elde edebilirsiniz.

 

Sizlerde satış ortaklığına adım atmak istiyorsanız, öncelikli olarak Instagram sayfası kurmalısınız. Her ürünü tek bir sayfada satış yapmak yerine, ürün kategorilerine ve ilgili kullanıcılara göre sayfalar oluşturmalı ve bu doğrultuda kullanıcı çekecek gönderiler yapıp, ürünleri satışa sunmalısınız. Bu yüzden Instagram üzerinde ki sayfalarınıza takipçi ve beğeni gerekecektir. Tam da bu noktada, Instagram takipçi ve beğeni hizmetlerimiz tam da sizler için. Instagram’da beğeni ve takipçi hizmetlerimiz ile sayfalarınızı yükselişe geçirebilir ve Instagram’da affilate marketing yani satış ortaklığı konusunda ilk adımınızı atabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir