Instagram’da Fenomen Olmak ve Para Kazanmak

Instagram’da Fenomen Olmak ve Para Kazanmak

Instagram, artık herkesin fenomen olarak para kazanmak isteyeceği bir yer haline geldi desek bu sözümüzde pek yanlış bir şey söylemiş sayılmayız. Dünya nüfüsunun neredeyse %90’ının bir akıllı telefona sahip olduğunu ve bu oranda Instagram kullanım oranının da çok büyük olduğunu düşünecek olursak, son zamanlarda büyük ilgi gören Instagram’da insanların fenomen olma isteğini de anlamış oluruz.

Geçmiş yıllarda hatırlayacağınız üzere fenomenlik furyası Mark Zuckerberg’in kurduğu ve en köklü sosyal medya platformu olan Facebook üzerinden devam etmekteydi. Sonrasında gelen Twitter, Vine, Snapchat gibi bir çok sosyal medya platformunun yanında Instagram’da bu büyük pastadan bir dilim almayı başarmıştı. Büyümesinin ardından Facebook tarafından satın alınarak geliştirilmeye devam edilen, getirdiği yeni özelliklerle Snapchat’i resmen iflasa sürükleyen Instagram, kendi bünyesine kattığı değerle birlikte her geçen gün büyümeye devam etti ve bu büyümenin sonucunda da insanların artık Instagram’da fenomen olmak için yaptıklarının önü arkası kesilmedi. Gerek yapılan görsel paylaşımları, gerekse bir zamanların efsanesi vine tarzında video paylaşımları ile insanların ilgisini çekmek isteyen kullanıcılar, fenomen olarak para kazanmak için de büyük çaba gösteriyorlar.

Geçtiğimiz yıla oranla %12 kullanıcı artışı gösteren Instagram’da artık bir çok mizah, söz, dini paylaşım sayfasına benzer sayfalar görmek mümkün. Bu sayfaların yanı sıra kişisel olarak insanları mizahlarıyla eğlendiren şahsi profillerin de çoğunluğunu unutmamak lazım. Peki bu kadar insan neden fenomen olmak istiyor ? Tabii ki de fenomen olarak reklam almak için. İnternetten para kazanmak artık bir çok sosyal medya kullanıcısının en büyük hayali olmuş durumda.  İnsanları güldürerek, eğlendirerek, düşündürerek veya her hangi bir şekilde fenomen olarak kitlesini arttırmak, takipçi ve beğeni sayısını yükseltmek isteyen çok büyük bir çoğunluk bulunmakta.

Siz de internetten para kazanmak ve bunu sadece Instagram’da atacağınız basit bir paylaşımla yapmak için fenomen olmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir