Instagram’da Nasıl Para Kazanılır ?

Instagram’da Nasıl Para Kazanılır ?

Instagram, son yıllarda geliştirmiş olduğu özelliklerle birlikte tüm dünya üzerinde kullanılan en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Bu sosyal medya içerisinde de insanların aklındaki en büyük sorulardan birisi Instagram’da nasıl para kazanılır ? Instagram’dan para kazanmak, bir çok şekilde sağlanabilir fakat biz bu yazımızda kullanıcılar için en anlaşılır 2 yoldan bahsedeceğiz. Bunlardan 1.si Instagram’da fenomen olarak para kazanmak, diğeri ise Instagram’da ürün satışı yaparak para kazanmak. Şimdi gelin birlikte bu konuları ele alalım.

Instagram’da Fenomen Olarak Para Kazanmak

Instagram, kullanıcı kitlesinin büyümesi ile birlikte neredeyse tüm dünyaya hitap edebileceğimiz bir platform olarak karşımızda. İnsanlar da böyle bir platformda fenomen olmak uğruna bir çok şey yapıyorlar. Peki siz hiç düşündünüz mü, neden insanlar fenomen olmak istiyor ? Evet, tam da aklınızdan geçen şey. Instagram’dan para kazanmak!

Fenomen kullanıcılar, bir çok butik sayfasının reklam işlerini alarak güzel kazançlar elde edebiliyorlar. Ürün tanıtımı, sayfa tanıtımı gibi reklamlarla hem kendileri para kazanıyor, hem de reklamını yaptığı sayfaya para kazandırıyor. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Instagram’da fenomen olma furyası yazımızı okuyabilirsiniz.

İlk para kazanma yolumuz bittiğine göre şimdi 2.para kazanma yöntemimize geçebiliriz. 2.para kazanma yöntemimiz de aslında yukarıda geçiyor 🙂

Instagram’da Butik Açarak Para Kazanmak

Instagram’da butik açarak para kazanmak, bir çok satıcının hayalidir. Fakat son zamanlarda artık her kullanıcı bir satış sayfası açarak insanlara bir şeyler satmaya çalışıyor. Gelişen dijital dünya ile E-ticaret sektörü de büyük bir ivme kazanmış durumda. Bu sektörün öncülerinden olan Instagram’da kullanıcılarına sunduğu deneyimlere bir yenisini ekleyerek son zamanlarda bir çok butik sayfasının büyük satış hacimleri yakalamasına sebep oluyor.

İşte satış hacimleri konusunda en can alıcı noktaya geldik diyebiliriz. Yapılan analizlere göre Türkiye’de Instagram kullanıcıları günlük ortalama 1.7 Milyon TL’lik alışveriş yapıyorlar. İşte size bahsettiğimiz E-ticaret sektörünün büyüklüğünü buradan anlayabilirsiniz. Bu büyük pastadan bir dilim almak isteyen kullanıcılar da epey fazla oluyor tabii ki. Bunun sonucundaysa son zamanlarda çok popüler olan bir E-ticaret sektörü doğuyor. Onun adı Dropshipping 🙂 Dropshipping konusu hakkında henüz bilgisi olmayan okurlarımız DropShipping nedir ?  adlı yazıyı okuyabilirler.

Tüm bunlar doğrultusunda bir hesap açarak satış yapmanın çok kolay olacağını siz de denediğinizde görebileceksiniz. Instagram’da butik açmak adlı yazımıza giderek sizin için yazdığımız butik sayfası açma yazısını daha detaylı inceleyebilir, konu hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir